Ako správne schudnúť so športtesterom?

author Nákupný poradca Nakupujeme online

Na základe tepovej frekvencie viete optimálne regulovať záťaž alebo zdravo chudnúťTepová frekvencia je údaj o tom, koľkokrát za minútu sa vaše srdce stiahne.

Je dôležité ustrážiť si správnu tepovú frekvenciu. Ak je vyššia ako 170 úderov za minútu, vaše telo namiesto tukov začína spaľovať cukry a následne aj svalovú hmotu.

Cieľom je efektívne spaľovať nepotrebné tuky a posilovať svalovú hmotu, zvyšovať tak celkovú fyzickú kondíciu.

 

chudnutie

 

Športtester sleduje váš srdcový tep za vás a podľa zvolenej aktivity usmerňuje vaše cvičenie. Okrem zobrazovania sú niektoré modely schopné zvukom signalizovať nežiaduce vystúpenie z tepovej frekvencie na základe upozornenia krátkodobo zvýšite alebo znížite fyzickú aktivitu na optimálne hodnoty.

 

tepova frekvencia


Pre efektívne chudnutie, spaľovanie tukov, sú vhodné tzv. aeróbne činnosti. Ide o športovú činnosť so stálou záťažou a s dĺžkou trvania nad 20 minút. Vaše srdce by malo biť optimálnou rýchlosťou. Tá sa pohybuje v rozmedzí 120 až 145 tepov v závislosti na pohlaví a veku. Je nutné ju vypočítať pre každého individuálne – so zreteľom aj na výšku postavy a hmotnosť.

 

Výpočet optimálnej  tepovej frekvencie:

 

Maximálnu tepovú frekvenciu (TFmax) zístíte, ak odčítate váš aktuálny vek od čísla 220.

Minimálnu tepovú frekvenciu (TFmin) získate meraním na zápästí alebo inom pulznom bode(krčnej tepne) v pokojnom režime. Merajte ju cca po 5 minútach úplného pokoja bez okolitých podnetov v ľahu na chrbte.

Tepovú rezervu (TR) vypočítate odrátaním TFmax – Tfmin.

Ideálna tepová frekvencie pre chudnutie je súčet tepovej rezervy(TR) vynásobenej koeficientom 0,6 a minimálnej TF – Tfmin.


Napríklad pre vek 30 rokov a nameranú kľudovú frekvenciu 70 tepov / min. je optimálna tepová frekvencia o 142 tepov za minútu.

(((220 - 30) - 70) * 0,6) + 70 = 142

Vzorec pre výpočet optimálnej tepovej frekvencie:

( ( (220 - váš vek) - vaša tepová frekvencia v kľude) X 0,6) + vaša tepová frekvencia v kľude

Alebo

132 - 0,6 X váš vek + 0,4 X vaša tepová frekvencia v kľude

tepova frekvencia


Odoberaj nové články na email:


Páči sa ti tento článok? Posuň ho ďalej:


Nákupný poradca
Autor Nákupný poradca

Komentáre k článku

Prečítajte si ešte:

Ako doma urobiť dobrú kávu?

Neprehliadnite

Novinky e-mailom

Nezmeškajte dobrú akciu, ani šikovnú radu! Neposielame spamy, iba užitočné informácie :)

Naši priatelia

Twitter stena

@pricemania Hlásia upršaný víkend. Strávte ho netradične. Vyrazte na cesty 🚙 a navštívte nejaké múzeum či galériu. #navigáciahttps://t.co/cCYYOw6xCA
@pricemania Už ste si dnes našli čas na športovú aktivitu? 📈 Koľko krokov vám chýba do splnenia denného limitu? V najnovšom b… https://t.co/DTeiLJvRuy
@pricemania 😳 Neviete sa rozhodnúť, ktorý produkt najlepšie spĺňa vaše požiadavky? Potrebujete poradiť s výberom obchodu, ktorý… https://t.co/LGfBnGn7pB

Tagy