Ján Lasák
Autor Ján Lasák

Ján bol už počas štúdia aktívny v oblasti práva, v advokátskych kanceláriách, súkromnom i treťom sektore, ktorým sa venuje do súčasnosti. Vo svojej právnej praxi sa zaoberá otázkami zmluvného práva - občianskeho i obchodného, korporátnou agendou, právom nehnuteľností a realitnej činnosti, ako aj problematike súdneho procesu/zastupovania na súdoch či rozhodcovských súdoch v občiansko/rodinno/obchodno/trestnoprávnych sporoch. Takisto sa venuje spotrebiteľskému právu vrátane ochrany spotrebiteľa, a to vždy v snahe o ochránenie majetku, práv a oprávnených záujmov subjektov. Zabezpečuje právne relevantné vyhotovenie zmlúv, žalôb, dohôd a iných právnych podaní. Venuje sa aj publikačnej činnosti a právnemu poradenstvu v masovokomunikačných prostriedkoch (Kompletný trh nehnuteľností, Hospodárske noviny, RTVS, TV JOJ, defensa.sk, Pricemania.sk a ženskyweb.sk.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa online nakupovania, napíšte ich na e-mailovú adresu lasak@defensa.sk a Ján Lasák na ne v rámci svojho právneho poradenstva pre Pricemaniu rád odpovie.

Právnická poradňa: Záručná doba produktov

Majú povinnosť e-shopy na Facebooku poskytovať pri predaji aj záruku?

Ján Lasák Ján Lasák Nakupujeme online 0 komentárov

Právnická poradňa: Myslí zákon aj na ochranu obchodníkov pred „špekulantmi“?

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či zákon myslí aj na ochranu serióznych obchodníkov voči špekulantom alebo len na spotrebiteľov ako takých a je jedno či je to špekulant, ktorý si kúpi tovar, použije ho 12 dní na dovolenke, po 13 dňoch pošle mail a má ďalších 14 dní na to, aby tovar zobral na ďalšiu dovolenku a potom ho pošle späť s tým, že mu nevyhovuje a dodávateľ to už môže akurát predať v akcii a možno aj zo stratou?

Ján Lasák Ján Lasák Pre e-shopy 0 komentárov

Právnická poradňa: Doručili mi rozbitý televízor

Dobrý deň, objednala som si TV, dnes prišiel, všetko super, akurát že je rozbitý, krabicu som otvorila večer, keďže cez deň som bola v práci a TV vyložil kuriér doma, kam ho vpustila sestra. Balík mal 25 kg, ani som ním nepohla, len po otvorení krabice som našla rozbitý monitor. Mám právo na vrátenie a výmenu?

Ján Lasák Ján Lasák Nakupujeme online 0 komentárov

Nové povinnosti pre e-shopy od júna 2014

Pre obchodníkov, ktorí predávajú tovar alebo poskytujú služby na základe zmluvy uzavretej na diaľku, resp. mimo svojich prevádzkových priestorov, vznikajú nové povinnosti. Predajcovia, majitelia e-shopov, čítajte!

Ján Lasák Ján Lasák Pre e-shopy 0 komentárov

Neprehliadnite

Novinky e-mailom

Nezmeškajte dobrú akciu, ani šikovnú radu! Neposielame spamy, iba užitočné informácie :)

Naši priatelia

Twitter stena

@pricemania Hlásia upršaný víkend. Strávte ho netradične. Vyrazte na cesty 🚙 a navštívte nejaké múzeum či galériu. #navigáciahttps://t.co/cCYYOw6xCA
@pricemania Už ste si dnes našli čas na športovú aktivitu? 📈 Koľko krokov vám chýba do splnenia denného limitu? V najnovšom b… https://t.co/DTeiLJvRuy
@pricemania 😳 Neviete sa rozhodnúť, ktorý produkt najlepšie spĺňa vaše požiadavky? Potrebujete poradiť s výberom obchodu, ktorý… https://t.co/LGfBnGn7pB

Tagy